Održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Ravne Gore

U vijećnici Općine Ravna Gora održana je konstituirajuća sjednica novog saziva Općinskog vijeća Ravne Gore, prva nakon nedavno provedenih lokalnih izbora. Sjednicu je, u skladu sa zakonskim odredbama, sazvala i otvorila pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Ivana Radočaj, koja je u uvodno sve pozdravila te zaželjela uspješan rad novom sazivu Vijeća.

Uslijedio je izbor Mandatnog odbora, čiji je predsjednik Branimir Brenc podnio izvješće o provedenim izborima. Prema službenim rezultatima, najveći broj glasova 57,07% osvojila je lista Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), koja je time osigurala šest vijećničkih mjesta. Socijaldemokratska partija Hrvatske (SDP) osvojila je 21,40% glasova i dva mandata, dok je koalicijska lista PGS–HSU dobila 14,38% i jedno mjesto u Vijeću. Lista grupe birača Ivice Pizenta osvojila je 7,13% glasova, ali nije uspjela osvojiti vijećnički mandat.

Novi saziv Općinskog vijeća tako čine: s liste HDZ-a Ivica Janeš, Branimir Brenc, Elvira Salopek, Anton Pleše, Nika Troha i Andreja Polanc; s liste SDP-a Loren Kolenc i Rozana Grbac; te Franjo Ružić s liste PGS–HSU.

Nakon svečane prisege, vijećnici su pristupili izboru Odbora za izbor, imenovanja te dodjelu povelja, priznanja i nagrada. Uslijedio je izbor predsjednika i potpredsjednika Općinskog vijeća. Za predsjednika OV Ravne Gore jednoglasno je izabran Ivica Janeš, dok su za potpredsjednike imenovani Branimir Brenc i Rozana Grbac.

Novi predsjednik Općinskog vijeća Ivan Janeš zahvalio je na ukazanom povjerenju te svim vijećnicima čestitao na izboru, istaknuvši važnost suradnje i konstruktivnog dijaloga u radu predstavničkog tijela u interesu svih građana Ravne Gore.

Na konstituirajućoj sjednici obratio se i načelnik Općine Ravna Gora Mišel Šćuka, koji je zahvalio građanima na još jednom ukazanom povjerenju i podršci, naglasivši spremnost za nastavak rada na projektima i razvoju općine u suradnji s novim sazivom Vijeća.

Sjednica je protekla u korektnoj i radnoj atmosferi, čime je uspješno označen početak novog mandatnog razdoblja Općinskog vijeća Ravne Gore.

Više u prilogu:

Fotografije: Sandra Kljaić