U sklopu 2.Rika festa održano natjecanje u kuhanju lovačkog gulaša

Natjecanje u pripremanju lovačkog gulaša koje je održano u sklopu 2. Rika festa u Delnicama okupilo je oko 120 sudionika koji su bili raspoređeni u 31 ekipu, a uz ekipe s područja cijele Primorsko-goranske županije sudjelovala je i ekipa iz LS-a Grada Zagreba, te jedna iz LS-a Osječko-baranjske županije. U sastavu žirija bili su proslavljeni kuhar Tomislav Špiček, Marinko Kauzlarić iz LD “Srnjak” Fužine-Lokve te Anton Petrinić LD “Otok Rab”.
Najbolji lovački gulaš po ocjeni žirija imala je ekipa LU “Divokoza” Brod na Kupi u sastavu Vladislav i Miha Klobučar, Dalibor Šoštarić, Vinko Muhvić i Robert Abramović. Druga je bila ekipa LD “Tetrijeb” Gerovo, Boro Ivanković, Ivan Žagar, Darko Šercer i Siniša Brnčić, a treća je bila ekipa LD “Srndać “Brod Moravice u sastavu Damir Crnković, Ivan Šporčić i Slaven Crnković.

Tijekom pripreme lovačkog gulaša za dobru atmosferu pobrinuli su se dečki iz grupe Promili, a u večernjim satima posjetitelji su uživali u nastupu Los Caballerosa.

Drugog dana Rika festa održana je smotra lovačkih rogista, pjevačkih zborova te izložba autohtonih lovačkih pasa. Nastupili su rogisti Lovačkog saveza Međimurske županije i LS Osječko-baranjske županije, rogisti LD “Brezovica” Zagreb, Hubertovi rogisti iz Kraljevca na Sutli, Notranjski rogisti iz Cerknice u Sloveniji, rogisti iz mađarskog Pečuha koji su otvorili i zatvorili ovo dvodnevno druženje te MP Lovački zbor “Matko Laginja” iz Klane.

Bogat dvodnevni program 2. Rika festa vodila je Slavica Kljaić.