PGŽ najavljuje ulaganja u obnovu goranskih Domova zdravlja
Jedna od bitnih tema Sjednice Koordinacije načelnika i gradonačelnika jedinica lokalne samouprave Gorskog kotara održane u Domu kulture u Fužinama bila je vezana uz zdravstvo, konkretno uz projekt obnove ambulanti i Domova zdravlja na goranskom području. Na području Fužina u Zgradi Doma zdravlja trenutno se izvode radovi na uređenju ordinacije opće/obiteljske medicine kao i na uređenju prilazne rampe za osobe sa poteškoćama u kretanju u vrijednosti od 48. 978,87 e na što se i u svom obraćanju osvrnula Emina Grgurević-Dujmić, ravnateljica Doma zdravlja Primorsko-goranske županije. Na nju se nadovezao njen zamjenik Goran Trbojević pojasnivši detaljnije o stanju domova u Gorskom kotaru. Tako se u Lokvama planira ulaganje od 12. 500 eura namijenjenih novoj stolariji te uređenju prilaza zgradi, u Mrkoplju je trenutno u postupku nabava za uređenje južne fasade i zamjena dijela vanjske stolarije procijenjene vrijednosti 25 tisuća eura, a planira se investicija u narednom razdoblju koja se odnosi na uređenje preostalih dijelova fasade, uređenje dentalne ordinacije, dobava i montaža vanjske vertikalne podizne platforme za pristup osobama s poteškoćama u kretanju u iznosu od 93.750,00 eura. Za skradsku ambulantu planira se uložiti 3.tisuće 125 eura na uređenje ulaznog stepeništa i prilaznog podesta, na području Čabra plan je uložiti 12. 500 na uređenje prostora u nekoliko ordinacija, a ista svota planira se za zamjenu stolarije na nekoliko objekata na području Grada Vrbovsko.
Domovi zdravlja u Delnicama i Ravnoj Gori prijavljeni su na državne natječaje za energetsku obnovu i tek kad se sazna da li su kandidature uspješne moći će se planirati daljnji koraci i ulaganja, a isto je i sa zgradom na području Općine Brod Moravice koja je prijavljena na natječaj za uređenje i obnovu.
Detaljnije u prilogu: