U Gorskom kotaru obilježen Dan antifašističke borbe
Dan antifašističke borbe obilježen je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća diljem Gorskog kotara,
među ostalim i u Delnicama. Okupljeni su prvo položili cvijeće i zapalili svijeće kod spomen kosturnice
na Gradskom groblju u Delnicama, a zatim i kod Spomenika ustanku naroda Gorskog kotara, nakon čega
se svima prisutnima prigodno obratio predsjednik Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada
Delnica Johan Klarić. Poručio je da su ovdje u Gorskom kotaru, kraju koji je kaže uvijek znao što znači
zajedništvo, solidarnost i otpor nepravdi, mnogi Gorani, tako i Delničani, pred više od 80 godina stali u
obranu tih vrijednosti. U vremenima kada su nacizam i fašizam prijetili slobodi cijele Europe, nisu kaže
pristali na šutnju i pokoravanje, već su se organizirali u partizanske odrede i postali dio velikog
antifašističkog pokreta koji je dao nemjerljiv doprinos oslobođenju Hrvatske. Okupljenima se obratio i
delnički gradonačelnik Igor Pleše i zahvalio svima koji su došli obilježiti ovaj dan i iskazati poštovanje
svima koji su položili živote u Drugom svjetskom ratu u borbi protiv fašizma i nacizma, kako bismo
danas živjeli u slobodnom i civiliziranom društvu.
Detaljnije u prilogu: