10 godina Pčelarske udruge “Žbela”

Pčelarska udruga „Žbela” koja djeluje na području Gorskog kotara proslavila je desetu obljetnicu postojanja. Suosnivači udruge, Valter Rački i Branko Grbac, rekli su nešto više o pčelarskom poslu i radu udruge te o planovima koje imaju za buduće razdoblje, počevši od svojevrsnih edukativnih radionica u školama. Istaknuli su kako su vrlo ponosni zbog činjenice da je Goranski medun dobio europsku oznaku zaštićenu oznaku izvornosti. Izrazili su svoje zahvale Gradu Delnice, Hrvatskim šumama u Delnicama, TZ Gorskog kotara te Udruženju pčelarskih udruga Primorsko-goranske županije.

Detaljnije u prilogu: