Općine Skrad i Lokve ulaze u projekt “Zaželi”
Općine Skrad i Lokve danas ulaze u sustav Programa Zaželi, najavila je saborska zastupnica Majda Burić istaknuvši zadovoljstvo činjenicom da će sve Jedinice lokalne samouprave s područja Gorskog kotara sudjelovati u spomenutom programu. Također podsjetila je kako je danas krenula isplata jednokratnog novčanog primanja korisnicima mirovine za što je osigurano gotovo 70 milijuna eura iz Državnog proračuna. Na području Gorskog kotara 5000 je umirovljenika koji će dobiti dodatak, koji ovisi o visini njihove mirovine.
Oni koji primaju mirovinu u iznosu do 320 eura isplatit će se 160 eura jednokratno, oni koji primaju mirovinu u iznosu od 320,01 do 460,00 eura isplatit će se 120 eura jednokratno. koji primaju mirovinu u iznosu od 460,01 do 600,00 eura isplatit će se 80 eura jednokratno, a za 119.505 korisnika s mirovinom od 600,01 do 730,00 eura jednokratno će se isplatiti 60 eura.
Umirovljenici čija mirovina iznosi od 730,01 do 880,00 eura jednokratno će dobiti 50 eura.